פמיניזם רדיקלי

ארגון שוברות שוויון נלחמות מול הפמיניזם הרדיקאלי

מול ארגוני הפמיניזם הרדיקלי המנסים למחוק את הזהות הנשית, ארגון שוברות שוויון עומד ומשיב מלחמה. בימים אלו הארגון יוצא בקמפיין התרמה להשקת חוברת עקרונות חדשה המסבירה את תפיסת העולם של הארגון ונותנת מענה חד וברור לכל השאלות והסוגיות שהפמיניזם הרדיקלי מנסה להטמיע במרחב הציבורי

בשנים האחרונות בעולם כולו, ובמדינת ישראל בפרט, ישנם גופים רדיקלים, המנסים לקדם תפיסות עולם פוסט מגדריות המוחקות את הזהות והמהות הנשית.
עם הרכבת הממשלה הנוכחית תקציבי עתק מופנים לקידומן
של תפיסות מפרקות אלו בשמות מכובסים כמו "הקבינט לשוויון מגדרי", "מאבק באלימות" וכד'.

בתגובה, קם ארגון שוברות שוויון שמטרתו לשנות את השיח בישראל, ולהשמיע את קולן של הנשים בדגש על ערכי הנשיות, האימהות והמשפחה.

ארגון שוברות שוויון קם בשנת 2018 ובו חברות נשים מכל קצות הקשת של החברה הישראלית. הן פועלות יחד מתוך שאיפה להעלות על נס תכונות נשיות, ואת מרכזיותם של הבית והמשפחה.

חזון התנועה הוא לחיות בעולם בו שוויון בין המינים אינו כולל ויתור על המהות הנשית אלא מייקר אותה. התנועה פועלת בחמישה שדות מרכזיים: חינוך, אקדמיה, תקשורת, צה"ל וחקיקה.

במהלך השנים האחרונות פעל הארגון ושינה את התודעה בתחומים רבים ומגוונים ביניהם: סיוע לגופים שונים בעד ההפרדה המגדרית באקדמיה ובאירועים, מתוך טענה כי ההפרדה נובעת מתוך כבוד לנשים ולא מתוך הדרה ואלימות, כפי שנטען.
חשיפת שינוי המינוח בגני נעמ"ת מאבא/ אמא של שבת לתורן/תורנית במטרה להטמיע ערכים של שוויון מגדרי שמטשטשים את המהויות. חשיפה שבעקבותיה יצאה התנועה לקמפיין מוצלח להחזרת המינוח: אבא ואמא של שבת. בעקבות הקמפיין שוברות שוויון גם העלו למודעות הציבור טפסים בהם הושמטו 'אבא' ו'אמא' והפכו ל'הורה 1/2'. התנועה אף פעלה נגד התפיסה הפוסט-מגדרית בצה"ל המקדמת את ערך השוויון, וחותרת לשילוב נשים על חשבון ערך הניצחון של צה"ל וערך בריאותן של החיילות ועוד ועוד.

בימים אלו, שוברות שוויון יוצאות בקמפיין התרמה על מנת להוציא חוברת עקרונות חדשה, המסבירה את תפיסת העולם של הארגון ונותנת מענה מקצועי לשאלות ולנושאים בוערים העולים מתוך הפמיניזם הרדיקלי.

נעמה זרביב מנכ"לית שוברות שוויון אומרת: " בעשורים האחרונים תנועות הנשים הפמיניסטיות לקחו מונופול על הנשיות. מבחינתן הן הנשיות. הן מייצגות את כלל הנשים. בפעילותן הן ניסו ככל יכולתן ואף הצליחו לא מעט , לטשטש את הזהות הנשית ולנסות עד כמה שאפשר למחוק את ההבדלים בין המינים. דבר שפוגע גם בגברים וגם בנשים. תכונות נשיות הן לא חולשה. לאישה יש כוח ייחודי אותו היא מביאה לעולם. הוא חשוב מאין כמותו ובלעדיו, העולם לא יוכל להתקיים.
תנועת שוברות שוויון היא תנועת נשים שאומרת עד כאן. אותי אתן לא מייצגות, אל תטשטשו אותנו ואל תקחו מאיתנו את העומק, את הזהות ואת כל הערכים המיוחדים שלנו. מעבר לכך, אנחנו גם מנסות ומצליחות בתחומים רבים להשיב את הסדר חזרה על כנו. לכל אחד מהמינים זהות חשובה ותפקיד חשוב בעולם".

עוד אומרת זרביב: "החוברת והקמפיין חשובים לא רק בשביל הנשים, אלא לכולם. אבות אימהות, נשים, גברים ומשפחות. החוברת הזו היא חוברת עקרונות הנותנת מענה חד וברור לכל השאלות והסוגיות שהפמיניזם הרדיקלי נלחם עבורם. אנו קוראות לכל אחד ואחת שחשוב לו או לה לשמור על העומק, הזהות והערכים המיוחדים של הנשים, לעזור לנו להוציא את החוברת הזו".